В Україні оновлять стандарт початкової освіти: що зміниться для учнів та вчителів
В Україні планують внести зміни до Державного стандарту початкової освіти. Міністерство освіти та науки хоче, щоб у держстандарті було враховано виклики, з якими система освіти зіткнулася після початку російського повномасштабного вторгнення.
Про це повідомила координаторка напряму “Зміст освіти” Офісу впровадження НУШ у МОН Катерина Молодик, передає видання Освіта.ua. У відомстві уже створили робочу групу для розроблення пропозицій. Вона має оприлюднити результати у березні 2025 року.
Які зміни очікують школярів та педагогів
Державний стандарт початкової освіти – це базовий документ, який визначає основні засади й підходи до навчання в початковій школі. Його було затверджено ще 2018 року. МОН планує, що його оновлять згідно зі стандартами, які було затверджено пізніше – Держстандартом базової середньої освіти (2020) та Держстандартом профільної середньої освіти (2024).
Зміни стануть основою для створення освітніх програм і підручників з навчальних предметів та інтегрованих курсів для 1-4 класів.
За словами Молодик, у МОН хочуть переглянути формулювання мети початкової освіти, уточнити формулювання ціннісних орієнтирів реалізації мети початкової освіти та упорядкувати вимоги до обовʼязкових результатів навчання школярів.