facebook

Яку категорію педагогічних працівників позбавили права на об`єктивну атестацію?

Яку категорію педагогічних працівників позбавили права на об`єктивну атестацію?

Відповідно до абз. 3 п. 1 Розділу І Положення про атестацію педагогічних працівників затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 09 вересня 2022 року № 805 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України 10 вересня 2024 року № 1277) (далі – Положення №805) основними принципами атестації є відкритість та КОЛЕГІАЛЬНІСТЬ, гуманне та доброзичливе ставлення до педагогічного працівника, повнота, об’єктивність та СИСТЕМНІСТЬ оцінювання його педагогічної діяльності.

Відповідно до абз. 2, 3 п. 3 Розділу І Положення №805 педагогічним працівникам, посади яких відповідно до законодавства не передбачають присвоєння кваліфікаційних категорій, за результатами атестації встановлюється відповідність займаній посаді та, В ПОРЯДКУ ВИЗНАЧЕНОМУ ЗАКОНОДАВСТВОМ, ЗА РЕКОМЕНДАЦІЄЮ атестаційної комісії установлюється (підтверджується) тарифний розряд, а також може бути присвоєно педагогічне звання.

Посадові оклади (ставки заробітної плати) працівникам, призначеним на посади педагогічних працівників, ВСТАНОВЛЮЮТЬСЯ КЕРІВНИКОМ закладу освіти з дотриманням законодавства у межах схеми тарифних розрядів та інших умов оплати праці.

Відповідно до п. 5 Розділу І Положення №805 атестація є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ.

 

Відповідно до п. 10 Розділу ІІІ Положення №805 на підставі рішення атестаційної комісії секретар оформляє атестаційний лист за формою згідно з додатком 3 до цього Положення, у якому фіксується результат атестації педагогічного працівника.

Чтайте також:  Хто з педагогів отримає святкові премії до Нового року: розмір та деталі...

Відповідно до абз. 2 п. 12 Розділу ІІІ Положення №805наказ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ АТЕСТАЦІЇ впродовж 3 робочих днів із дня його видання має бути поданий до бухгалтерії закладу освіти, де працює педагогічний працівник, чи до централізованої бухгалтерії, що здійснює бухгалтерський облік відповідного закладу, установи освіти, для нарахування заробітної плати та проведення відповідного перерахунку.

Отже, керуючись вищевикладеним:

1.  Абз. 2, 3 п. 3 Розділу І Положення №805 суперечить принципам атестації та суттєво порушує права   педагогічних працівників, які займають посади, що не передбачають присвоєння кваліфікаційних категорій, а саме:

✅ асистент вчителя;

✅ асистент вихователя;

✅ керівник гуртка та ін.

2.  Одним із принципів атестації є колегіальність та системність. Тобто, саме на підставі рішення атестаційної комісії оформлюється атестаційний лист.

3.  Саме на підставі РІШЕННЯ атестаційної комісії (керівник закладу освіти чи його заступник) видає відповідний наказ. Тобто, рішення приймає атестаційна комісія колегіально, а не керівник одноосібно.

4.  З урахуванням вимог Положення №805 та дотримання основних принципів атестації, таких як  колегіальність, системність та обов’язковість  проведення атестації, педагогічному працівникові має установлюватися тарифний розряд саме за результатами атестації, а не одноосібного прийняття рішення керівником закладу освіти за рекомендацією атестаційною комісією. Адже рекомендації не передбачають чіткого позначення дій та неухильного виконання.

Чтайте також:  Міністерство освіти і науки України не поважає педагогічних працівників, які саме ЗДОБУЛИ ПЕДАГОГІЧНУ ОСВІТУ

Джерело:Лілія Орел

Джерело.


Повернутись вверх