facebook

“Усі ці тренінги, гранти, конференції – як мертвому кадило”: аналітик дав пораду, як покращити якість шкільної освіти

“Усі ці тренінги, гранти, конференції – як мертвому кадило”: аналітик дав пораду, як покращити якість шкільної освіти

Інформує OBOZ.UA.

Першим кроком для покращення якості шкільної освіти в Україні має стати збільшення заробітних плат учителям. Робота у школі має стати економічно привабливою.

Таку думку висловив комунікаційний директор аналітичного центру CASE Україна Микола Малуха у Facebook. За його словами, з цього починалися реформи в шкільній освіті успішних держав світу.

Експерт наголошує, що оплата праці, яка безпосередньо створює престижність професії – це базис.

“У школах брак учителів англійської мови та точних наук (математики, фізики, хімії). Якщо в школі є поганий викладач, скажімо з фізики, але він працює в школі, то у вас вибір: або щоб дитині погано викладали фізику, або взагалі не викладали. Тому без підвищення оплати праці в освітній сфері можна забути про будь-які позитивні зміни. Усі ці тренінги, гранти, конференції тощо – як мертвому кадило”, – додав Малуха.

Для того, щоб в Україні шкільна освіта була якісною, зарплата вчителя має бути на 30% вище за середню. Тоді, переконаний аналітик, з’явиться кількість, яка згодом переросте в якість.

“Реформи в шкільній освіті успішних країн починалися з того, що у вчителів були зарплати вищі за середню по країні. Це робило роботу в школі економічно привабливою. Це створювало великий попит на педагогічні спеціальності в університетах та дуже жорсткий відбір”, – зазначив він.

Чтайте також:  "Тоді введіть покарання і для вчителів": батьки не оцінили ідею залишати школярів на другий рік

Джерело.


Повернутись вверх