facebook

Парадокс: названо показник, за яким українська освіта позаду країн Африки

Парадокс: названо показник, за яким українська освіта позаду країн Африки

На нього звернув увагу український професор.

Інформує Радіо Трек.

Олександр Костюк, доктор управління бізнесом (DBA), професор, головний редактор міжнародного наукового журналу «Корпоративна власність та контроль» звернув увагу на парадокс рівня знань учнів і зарплат учителів в Україні

Науковець навів статистику пропорцій між зарплатою вчителя школи та середньою зарплатою в країнах Африки:

Замбія – 5,5 до 1, Намібія – 4 до 1, Буркіна Фасо – 3 до 1, Кот-д’Івуар – 2,1 до 1, Гана – 1,8 до 1, Сенегал – 1,3 до 1, Гамбія – 1,2 до 1, Танзанія – 1 до 1, Нігерія – 1 до 1, Конго – 0,9 до 1.

В Україні ця пропорція складає 0,6 до 1.

Тобто зарплата вчителя в Африці є вищою за середню. А ми позаду країн Африки, – робить висновок Олександр Костюк.

Також він наводить й інші цифри, так званого Harmonized test score індексу людського капіталу Світового Банку в країнах Африки:

Замбія – 358, Намібія – 406, Буркіна Фасо – 403, Кот-д’Івуар – 373, Гана – 307, Сенегал – 412, Гамбія – 352, Танзанія – 358, Нігерія – 308, Конго – 310.

Чтайте також:  Педагоги без зарплат, студенти без стипендій: хто залишив українців без виплат

Професор пояснює, що це середні національні бали за основними міжнародними та регіональними програмами тестування навчальних досягнень учнів, у т. ч. PISA, приведені до спільних одиниць виміру, де 300 – мінімальний, а 625 – максимальний рівень досягнень.

Африканський показник десь на рівні 350.

А у нас? Ми маємо 490. Тут ми попереду країн Африки. Це парадокс.

Як так сталося, що в Україні вчитель робить свою роботу значно краще за свого колегу в Африці, свідченням чого є значно вищій Harmonized test score, але отримує при цьому зарплату, яка значно поступається середній в країні, на відміну від країн Африки, де у багатьох випадках зарплата вчителя вища за середню у декілька разів? – запитує науковець.

За такого розвитку подій професію вчителя в Україні незабаром можна буде побачити у своєрідній «червоній книзі» зникаючих у країні професій, – резюмує автор.

Джерело: Освіта.UA

Джерело.


Повернутись вверх