facebook

“Діти мають знати, хто головний”. Вчитель історії пояснив, чому не треба скасовувати шкільні лінійки в Україні

“Діти мають знати, хто головний”. Вчитель історії пояснив, чому не треба скасовувати шкільні лінійки в Україні

Повідомляє Главред.

Лінійки в українських школах не потрібно скасовувати, адже таким чином першокласники знайомляться із закладом освіти та вчителями. Коли ж захід відбувається для випускників, то вони показують чого вони навчилися за весь час.

Про це розповів вчитель історії Андрій Стецюк у підкасті “Бульвар Шевченка”. Він зазначив, що навчальний рік – це проєкт, тож діти мають знати, хто у ньому головний.

“1 вересня на кого орієнтовано? На першачків. Старшокласники виводять першачків, слово має, як правило, директор. Який каже: “Хлопці, ось двері, ви туди заходите”. Потім для них феєрверки, файер-шоу, пес Патрон, ведміді, тобто на них це орєнтується. Коли мова йде про випускників – весь вечір присвячений ним. Вони танцюють, вони показують, що вони навчилися якісь відзнаки й інше”, – ділиться педагог.

“Є така тенденція – лінійки скасувати. Я проти цього. В якому сенсі? Ми починаємо проєкт, а проєкт називається навчальний рік. Я ж маю побачити хто тут зібрався, вони мають побачити, що я тут в домі головний”, – додає він.

Стецюк зауважує, що все одно мають бути урочистості, де звучатиме гімн, вшановуватиметься памʼять воїнів, має лунати пісня “Плине кача”. За його словами, це важливо для школярів.

Чтайте також:  Школи виходять на новий формат: навантаження на дітей та вчителів зашкалює

Крім того, іншої можливості зібрати учнів, щоб вони побачили, які є вчителі, немає. Тож в сучасних умовах слово “лінійка” набуває значення зустрічі, яка обʼєднує учасників освітнього процесу.

Джерело.


Повернутись вверх