facebook

Чи може вчителька англійської мови вимагати від учнів спілкуватися українською на уроці: відповідь Служби освітнього омбудсмена

Чи може вчителька англійської мови вимагати від учнів спілкуватися українською на уроці: відповідь Служби освітнього омбудсмена

Інформує OBOZ.UA.

Мовою навчального процесу у закладах освіти має бути українська. Тож будь-які вчителі, включно й англійської, які вимагають спілкуватися на уроках державною, виконують вимоги та обовʼязки передбачені законодавством.

На цьому зауважує Служба освітнього омбудсмена на офіційному сайті. Там підкреслили, що вихованням поваги у дітей до української мови мають займатися не лише вчителі, але й батьки. Зокрема, своїм прикладом.

“Вимога щодо використання української мови під час навчальних занять не є порушенням честі та гідності здобувачів освіти, а є передбаченою чинним законодавством вимогою про мову освітнього процесу. Батьки здобувачів освіти також зобов’язані виховувати повагу в дітей до державної мови. Їх обов’язком є настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу та формування патріотизму, формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України”, – йдеться у поясненні.

Така відповідь зʼявилася через скаргу, яка надійшла до Служби. Зокрема, громадська організація подала заяву щодо дій Олени Федченкової, вчительки ліцею у Житомирі, яка вимагала спілкуватися українською мовою на уроці. У зверненні зазначається, що педагогиня нібито дозволяє собі кричати на дітей, які послуговуються недержавною під час занять, чим порушує честь та гідність. Батьки також додали скріни з чату щодо вимоги спілкуватися на уроках українською.

Чтайте також:  Відмінникам доведеться постаратися: в 5-9 класах повністю змінять систему оцінок

Служба зазначила, що навчання у закладі відбувається за програмою, яка не передбачає вивчення мови національних меншин та корінних народів. Тож вимога вчительки спілкуватися українською є законною і скаргу визнано необґрунтованою.

Джерело.


Повернутись вверх