facebook

Припиніть побори у школі: чи батьки повинні на зборах давати гроші на ремонт, підручники чи штори

Припиніть побори у школі: чи батьки повинні на зборах давати гроші на ремонт, підручники чи штори

Обов’язок батьків – турбота про дітей, а школи – забезпечувати безоплатність та доступність повної загальної середньої освіти.

Інформує «Znaj.ua».

Досить поширена в Україні практика постійного збирання грошей у школі з батьків.

Іноді виникає потреба у засобах на штори, дошки та інше знаряддя. Але чи законні такі збори? На це запитання відповіли у пресслужбі офісу омбудсмана.

За словами омбудсмана, обов’язок батьків – турбота про дітей, а школи – забезпечувати безоплатність та доступність повної загальної середньої освіти.

Відповідно до статті 53 у Конституції України, діти мають право здобувати освіту без внесення плати за надання освітніх послуг.

Там описано не лише право дітей, а й категоричну заборону на збір коштів учасниками освіти. Це регламентується положенням законів “Про освіту” та “Повну загальну середню освіту”. За законом фінансуються державні та комунальні навчальні заклади за рахунок місцевих бюджетів та інших джерел фінансування. Інші джерела фінансування не повинні бути заборонені законом.

З огляду на це абсолютно всі вимоги адміністрації до батьків учнів щодо зборів коштів на ремонт, підручники, миючі засоби та інше, абсолютно безпідставні та незаконні.

Чтайте також:  Без фізики, але з фізкультурою: в українських школах приберуть частину обов’язкових предметів

Установи, є одержувачами коштів, повинні подати звіт використання грошей. Цей фінансовий документ вони повинні публікувати на своїх веб-сайтах. Там мають бути розписані надходження та витрати. Також вони мають звітувати про кошти, одержуваних з інших джерел.

Коли вимоги у сфері забезпечення освіти порушуються, у законі передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність за такі випадки. Вимога коштів, а також надання неправомірної вигоди незаконна та карається згідно з кримінальним Кодексом України.

Якщо гроші все ж таки збирають, можна написати заяву на ім’я директора про примусовий збір коштів. Якщо адміністрація школи на це ніяк не відреагувала, слід звернутись до департаменту освіти. Якщо департамент не дав реакції, слід писати заяву в поліцію про здирництво коштів.

Джерело.


Повернутись вверх