“Дешева турецька анімація”. Вчитель історії розповів, що не так із професією педагога в Україні
Сучасні українські педагоги мають подобатися учням і батькам, що схоже на дешеву турецьку анімацію. На цьому зауважує вчитель історії Андрій Стецюк.
Окрім того, працівники освіти не мають статусу, адже повинні займатися не лише навчанням дітей, але й паперовою роботою та вихованням школярів. Про це Стецюк розповів у подкасті “Бульвар Шевченка”.
“Сьогоднішній вчитель, це така, знаєте, дешева турецька анімація. Ми маємо подобатись учням, ми маємо дуже подобатися батькам. Усі знають, як вчити, як лікувати, ну це ж усі експерти в цих питаннях. Питання статусу, бо він уже нижче плінтуса, за великим рахунком, це дуже-дуже ганебно насправді. Тому що сьогодні вчитель – це такий, знаєте, поліфункціонал, який має займатися всім. Починаючи від навантаження суто паперового, незрозуміло навіщо, до виховання сучасної молоді, в якої авторитети на рівні футболістів, іншого проти них немає”, – каже Стецюк.
Він зазначає, що багато талановитих вчителів не витримують такого навантаження та йдуть із професії. Це призводить до дефіциту педагогів в Україні. Серед головних причин – фінансове становище. Крім того, працівники освіти нерідко потерпають від нарікань батьків.
“Сьогодні маніпулюють відповідними речами, що вчителі на когось кричать, б’ють, вони нескіченно все роблять. Ну це ж неправда, це ж такий, знаєте, такий створений певний відповідний образ”, – зазначає освітянин.
Він ділиться, що вчителі не мають статусу, соціального пакета й готові терпіти, допоки відбудуться зміни. Проте педагоги мають розуміти, що настане момент, коли це зміниться. Стецюк зазначив, що за кордоном педагогічні працівники отримують від 500 доларів (понад 20 тисяч гривень).