facebook

Якщо вчителі все “роблять свідомо та без примусу” їм не потрібні методичні рекомендації

Якщо вчителі все “роблять свідомо та без примусу” їм не потрібні методичні рекомендації

Автор: Віктор Громовий, український педагог, освітній експерт, публіцист, шеф-редактор порталу “Освітня політика”

Робити «шо скажуть»(бо «партія веде»!) vs думати власною головою, робити свідомий вибір.

Володимир Бєлий часто пише про збереження в освіті неприродної для людського суспільства соціалістичної (директивної) моделі управління.

Якщо вчителі все “роблять свідомо та без примусу” їм не потрібні методичні рекомендації про те як працювати, накази щодо здійснення кожного окремого етапу “засівання” розумного, доброго, і вічного, журнали обліку та фотозвітики про докладені зусилля на виконання “вказівок” щодо засівання чи жнивування…

Чому НУШ була з самого початку приречена на провал?

 

У «Комунікаційна стратегія МОН на 2017-2020 роки», яка була схвалена рішенням колегії МОН від 26.05.2017, № 4/1-1590, усіх вчителів, так званих “старших” вчителів, оголошувались консервативними, які «не звикли думати та діяти самостійно». Замість культивування свободи творити та витворяти взялись за здійснення реформ методом «управління страхом». Серед “агентів страху” на перше місце ставились навіть не начальники, а недолугі яжмами. Для цього рехворматори системно здійснювали штучне нагнітання агресивного середовища навколо школи та вчителя. А “протиставлення” вчителів за ознакою за “старшості” переросло у відверту дискримінацію за “віком”.

Чтайте також:  Якою ручкою перевіряти зошит у початковій школі? Вчителька спростувала "лякалку" про червоний колір

Якщо є спрямованість на те, щоб робити «шо скажуть», людина живе в полоні страху(не так зрозуміла «вказівку», не записала в ту клітинку «те шо треба» тощо).

Якщо є спрямованість на те, щоб думати власною головою, робити свідомий вибір, вчитель нікого не боїться, а лише намагається за зачиненими дверима свого класу зробити те, що реально працює.

Джерело.


Повернутись вверх