facebook

“Тобі ще зарано, в школі через три роки розкажуть”. Як не відбити в дитини цікавість до світу і жагу до знань

“Тобі ще зарано, в школі через три роки розкажуть”. Як не відбити в дитини цікавість до світу і жагу до знань

У період, коли дитина починає цікавитися навколишнім світом, дорослим важливо підтримати її в цьому. Зокрема, відповідати на питання та не зупиняти від власних досліджень. Таким чином хлопці та дівчата отримують чудову можливість навчатися.

На цьому зауважує кандидат біологічних наук та нейробіолог Петро Чорноморець в інтервʼю OBOZ.UA. Натомість, за його словами, якщо казати дитині, що їй ще зарано щось знати і вона вивчатиме це у школі через кілька років, це може призвести до втрати цікавості.

“Дитині від найменшого віку просто цікавий світ. Вона запитує: “А як це влаштовано?”. Робить свої власні експерименти. Якщо дорослі їй у цьому допомагають, не зупиняють її від якихось власних досліджень і відповідають на її запитання саме тоді, коли вона їх ставить. А не “Зараз ти про це не будеш знати, а от післязавтра або через три роки сядеш за парту – і тоді тебе змусять прочитати про це”. Так це не працює”, – каже Чорноморець.

Він пояснює, що правильно організоване навчання стає методом боротьби зі стресом. Адже у таких випадках збуджується дофамінова система. Проте в нашій країні, за словами вченого, освіта найчастіше викликає дискомфорт та неприємні почуття.

Чтайте також:  Отримати 12 балів буде важче: як оцінюватимуть учнів 5-9 класів за новими критеріями. Роз'яснення МОН

“Навчання – це один із найкрутіших способів владнати зі стресом. Тому що коли ми досліджуємо світи, дізнаємося нове, це збуджує дофамінову систему. Єдине, проблема в тому, що у нас переважно навчання так організовано, що його роблять максимально неприємним і дискомфортним. Що навчання – це складно, це доведеться боротися із собою”, – додає науковець.

Джерело.


Повернутись вверх