Інформаційне сміття, комплекси і невміння говорити. Педагог назвав 7 найбільших проблем першокурсників в Україні
Інформує OBOZ.UA.
Викладачі українских університетів стикаються з наслідками шкільного навчання у першокурсників. Вони стверджують, що зазвичай бал Національного мультипредметного тесту (НМТ) не корелюється з реальним рівнем знань студента. Крім того, підлітки мають комплекси, пов’язані з булінгом у школі, і не можуть фільтрувати так зване інформаційне сміття.
Про це написав режисер, драматург та педагог Олександр Мірошниченко у своєму блозі на Facebook-сторінці Батьки SOS. На його думку, існують серйозні прорахунки в системі, які потребують негайного виправлення.
Мірошниченко виділив сім основних проблем, які, за його словами, є не окремими випадками, а загальною тенденцією, про яку говорять й інші викладачі.
1. Бал НМТ не відповідає реальному рівню знань. За словами педагога, першокурсники з високим балом часто знають на порядок менше за першокурсників з низьким балом. Це може свідчити про те, що бали, зазвичай, не мають відношення до реальних знань.
2. “Інформаційне сміття”. Фахівець зазначає, що студенти поглинають дуже багато інформації, але вона “нікому крім Гугла і дуже вузьких спеціалістів, не потрібна”.
3. Слабке вміння переводити інформацію в практику. За переконання Мірошниченка, студенти мають лише абстрактні знання – набір інформації без розуміння, як її використати на практиці.
4. Невміння говорити. Це, на думку педагога, одна з найбільших проблем. Уміння висловити грамотно свою думку, пише він, є важливішим за вміння грамотно писати. Але, наголошує Мірошниченко, цьому дітей у школах не вчать і не пояснюють.
5. Нерозуміння задач навчання. Першокурсники мають слабкий рівень професійної орієнтації, навіть на творчих спеціальностях. У школах закладено концепцію “навчання заради самого навчання та оцінок”, яка не сприяє розумінню, що питання не в оцінках, а в тому, чого ти реально навчишся.
6. Нерозуміння необхідності самостійної роботи. Школа привчила до великої кількості домашніх завдань без розуміння мети – школярі сприймають домашні завдання як певний ритуал, за виконання якого можна отримати оцінку, пише автор. Відповідно, необхідності самостійної роботи діти не бачать.
7. Травмовані школою. За словами педагога, є велика кількість першокурсників з наслідками шкільного булінгу, недовірою до вчителів та комплексами.
“Звичайно, і в університетах свої проблеми. Але ми бачимо саме “наслідки” шкільного навчання. Позитивні “наслідки” без комплексів і з реальними знаннями дітей, на жаль, поодинокі, як дощ в пустелі. Чи не варто б нам про це задуматись? Бо питання не в університетах. Питання в тому, кого здебільшого випускають наші школи, чия в цьому провина і як це виправити?” – підсумував Мірошниченко.