facebook

Робота під час воєнного стану: як нараховується зарплата вчителям

Робота під час воєнного стану: як нараховується зарплата вчителям
Воєнний стан суттєво вплинув на умови праці та заробітну платню не лише вчителів, а й українців в інших сферах діяльності
В Україні з 24 лютого 2022 року було введено воєнний стан, який продовжується до сьогодні. У зв’язку з цим питання нарахування заробітної плати вчителям під час цього стану залишається актуальним.

Як саме це відбувається пояснили в пресслужбі Освітнього омбудсмена України.

Під час воєнного стану вчителям можуть оголосити простій. Згідно зі статтею 34 Кодексу законів про працю України, простій – це зупинення роботи через відсутність організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, або з інших обставин, що не залежать від працівників.
Як відбувається оплата праці під час дистанційного та очного навчання
У тому разі, якщо освітній процес продовжується в очному або дистанційному форматі, заробітна плата виплачується в повному обсязі. У випадках, коли працівники не можуть дістатися до місця роботи через об’єктивні причини, але можуть працювати дистанційно, Міністерство освіти і науки (МОН) рекомендує запровадження дистанційного режиму роботи.

Під час дистанційної роботи за працівниками зберігаються всі права та обов’язки, визначені Кодексом законів про працю України та іншими законодавчими актами. Тобто їм виплачується стандартна заробітна плата, яка була до цього.
Які передбачені мінімальні гарантії оплати праці
Згідно з українським законодавством, якщо співробітник не працює через обставини, які не залежать від нього, то йому повинні виплатити принаймні дві третини його окладу.

Чтайте також:  Доплати освітянам: нові умови та порядок розрахунку

Проте, керівник може вирішити виплатити працівникам більше, якщо це передбачено правилами своєї галузі або угодою з працівниками. Це передбачається Постановою Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 року № 221.

Додамо, що це ж положення рекомендовано застосовувати органам місцевого самоврядування в межах фондів заробітної плати, передбачених у кошторисах.

Джерело.


Повернутись вверх