facebook

“Важливо подивитися на світ очима учнів”. Вчителька історії розповіла, що треба змінювати в українських підручниках

“Важливо подивитися на світ очима учнів”. Вчителька історії розповіла, що треба змінювати в українських підручниках

Писати підручники для українських школярів варто з урахуванням їхніх поглядів. На цьому зауважує вчителька історії та співавторка посібників Антоніна Макаревич. За її словами, важливо подивитися на світ очима учнів і це працює.

Педагогиня в інтервʼю Інтент поділилась власним прикладом. Коли для пʼятикласників писали підручник з інтегрованого курсу історії, включивши в нього теми толерантності, сприйняття рівності тощо, то згодом на уроках діти у темі дискримінації вже були обізнані. Тож вчительці не довелося довго розбиратися та в чомусь переконувати школярів.

“Важливо спробувати подивитися на світ очима учнів. Це працює. Ми писали підручник з нашою командою для п’ятого класу та обрали програму інтегрованого курсу з історії – громадянська освіта. Багато говорили про толерантність, сприйняття, що ми є різні, але рівні тощо. Коли я почала викладати тему дискримінації в класі, то зрозуміла, що учням немає вже що розповідати. Вони вже це розуміють, і я очікувала, що ми будемо довго в цьому копирсатися, розбиратися, аналізувати, заходити в глиб, що я нібито маю їх в чомусь переконати. А виявилось, що не потрібно”, – пояснює Макаревич.

Чтайте також:  Низькі зарплати, вигорання і зневага від батьків: чому професія вчителя "старіє" у всьому світі. Дослідження The Economist

Нагадаємо, через атаку російської ракети у друкарні Харкова 23 травня, українські школи відчують брак підручників, а ринок книговидання може зменшитися на 40%. Попри те, що типографія у Харкові не єдина в Україні, проте повністю задовольнити потреби учнів шкільними виданнями буде майже неможливо.

Джерело.


Повернутись вверх