facebook

Чому переведення дитини в іншу школу – не завжди гарна ідея: це важливо знати батькам

Чому переведення дитини в іншу школу – не завжди гарна ідея: це важливо знати батькам

Іноді навчання дітей в школі супроводжується певними труднощами. І часто батьки, аби їх подолати, змінюють заклад освіти. Однак, варто знати, як таке рішення може вплинути на дітей.

Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на сайт Huffpost.
У яких ситуація можна змінювати школу
Перехід дитини до іншої школи пов’язаний з багатьма труднощами і неприємними нюансами. До них відносять:

  • склались важкі стосунки з класом – нерідко діти об’єднують і починають ображати слабших хлопців
  • погане ставлення вчителя
  • дитина може бути дуже замкнена і губитися серед своїх однолітків
  • переїзд в інший район
  • дитині дуже складно дається шкільна програма –

Що варто знати батькам
Експерти радять не поспішати та дозволити дитині будувати стосунки з вчителем та однолітками без допомоги дорослих.

Колишня вчителька з Чикаго Часто Дайна Абрахам розповіла, що найчастіше батьки чують відгуки про педагогів від сусідів або друзів і роблять передчасні висновки.

Також у батьків виникають і хвилювання через поведінку або підхід вчителя, як він враховує потреби школяра та як впливає на нього та на навчання. Намагаючись зрозуміти і вирішити ці проблеми, батьки аналізують слова та дії педагога й шукають способи покращити ситуацію.

Чтайте також:  Хто відшкодовує педагогічному працівникові фінансові витрати за супровід учасників олімпіад?

Однак, батькам важливо пам’ятати, що вчителі поділяють їхню мету – щоб учень був успішним. Однак, не варто при першій же проблемі зациклюватися лише на переведенні школяра до іншого класу.

“Я думаю, що спочатку потрібно почати з менших альтернатив і рішень, а потім змінити вчителя. Це має бути останнім кроком”, – додала Абрахам.
Як можна вирішити ситуацію
Є багато речей, які педагог може зробити, аби школяр почувався комфортніше в класі. Зокрема, учень має також вчитися будувати з учителем дружні стосунки.

Вчителька Лейсі Робінсон додала, що те, які стосунки з педагогом мала одна дитина, може відрізнятися від того, які будуть в іншої.

Робінсон додала, що бувають випадки, коли зміна вчителя є доцільним кроком, а саме через конкретні причини, а не просто через неприязнь батьків до певного працівника школи.

“Якщо вчитель демонструє відсутність віри в потенціал конкретного учня, це може бути вагомою причиною для його зміни”, – сказала Робінсон.

Існує ймовірність, що переведення може нашкодити, адже батьки вважатимуть, що інший вчитель допоможе дитині стати більш успішною. Але може статись так, що в іншій школі у дитини буде ще більше проблем.

До того ж завжди можна поговорити з директором або вчителем про проблеми, які вас турбують у навчанні вашої дитини.

Чтайте також:  Вже з 2025 року: правила навчання різко зміняться – окрім іспитів, усіх зобов'яжуть пройти дуже складну процедуру

Джерело.


Повернутись вверх