facebook

Переможне майбутнє України — в руках сучасних підлітків.

До війни чимало дорослих звикли критикувати молодь. А зараз ми бачимо, що непокірність — то продовження незалежності, волелюбності, прагматизм — це проактивності та прагнення до змін, емоційність — уміння любити та ненавидіти. Діти — наше дзеркало, але ще й осучаснене, покращене. То яким буде майбутнє України? Зібрали матеріали про силу, незламність та переможні риси української молоді.

Якою буде Україна після перемоги: підлітки поділилися ідеями відбудови нашої держави

Діти вже сьогодні разом з дорослими повинні творити майбутнє. Саме такий шанс дали українським підліткам організатори освітньо-мотиваційної програми «Країна взаємно красивих людей». У її межах українські підлітки розповіли, якою бачать відбудову України після війни.

Якими зростають підлітки в Україні? Тривожнішими, ніж їхні однолітки в інших країнах? Чи, може, стійкішими та сміливішими? Альтруїстичнішими? «Клуб Добродіїв» за підтримки Plan International презентував результати всеукраїнського соціологічного дослідження: «Підлітки та їхнє життя під час війни: настрої, цінності, майбутнє». Зібрали в матеріалі найцікавіші тези з нього.

Комікси — незвичний, але зрозумілий підліткам спосіб глибше зрозуміти історію України. Хоча комікс «Воля» не є історичним (це скоріше альтернативна історія), він спонукає замислитися про події початку минулого сторіччя. А ще більше про події нашого часу, адже він насичений паралелями з сучасністю. Хто такі українські герої? Що дає змогу людині перемагати? Є про що подискутувати з тінейджерами.

Чтайте також:  Не вміють читати: освітній експерт пояснив, чому учні 6 і 8 класів неправильно розв'язують задачі з математики

Події графічного роману «Тато. Кузня зброї» більш наближені до нас за часом. Це історія про те, як дівчинка-підліток переживає події Революції Гідності та рішення тата йти добровольцем на війну. Нині, коли у багатьох дітей батьки воюють, цей комікс набуває особливої цінності.

Чому в українців так довго в ментальності був образ жертви? І чому це більше не так? Що робить нас такими волелюбними та стійкими? До Дня Незалежності України поговорили з науковцем-істориком та колишнім очільником Українського інституту національної пам’яті Володимиром В’ятровичем. Він називає 5 рис ментальності українців, що доводять: ми — нація переможців.

Джерело.


Повернутись вверх