facebook

Кожну галузь трансформують: як зміниться українська система освіти

Кожну галузь трансформують: як зміниться українська система освіти

Аби змінити систему освіти в Україні, треба трансформувати усіх освітні галузі. Зокрема, дошкільну, загальну середню освіту та старшу школу.

Очільник Міносвіти України Оксен Лісовий розповів у “Сніданку з 1+1” про цю трансформацію. Та акцентував, що дуже цінними у сфері освіти є насамперед люди.
Як зміниться українська система освіти
Міністр наголосив: під час пандемії коронавірусу і у час повномасштабної війни освітяни проявили неймовірну стійкість.
У нас прекрасні люди в освіті, які витримали неймовірний тиск, які зберегли сталість системи, навчальний процес, свої заклади,– заявив міністр.
І додав: навіть колективи, які виїхали з ТОТ, продовжують працювати зі своїми дітьми.
Але, безумовно, освіта потребує трансформацій. Будь-яка система освіти повинна постійно працювати над своєю модернізацією. Тому що освіта – це те, що готує людину до завтрашнього дня. Якщо ми дійсно хочемо змінити систему освіти, ми повинні постійно займатися трансформацією одразу всіх галузей,– вважає Лісовий.

  • Дошкільна освіта

Перша галузь, над трансформацією якої працює МОН, – це дошкільна освіта. За словами міністра, сфера має досить великі проблеми. Натомість діти мають отримувати якісну дошкільну освіту, перебувати у безпечних умовах і мати хороші можливості для розвитку, пише tsn.ua.
Ми обговорюємо з експертами той комплекс реформ, який ми будемо там проводити, відкриваємо доступ приватній ініціативі в організації дошкільних навчальних закладів, відкриваємо швидкий доступ до професії – швидке навчання професії вихователя. Працюємо над зміною соціального статусу вихователя дошкільного закладу, тобто йдеться про заробітну плату,– розповів очільник Міносвіти.

  • Загальна середня освіта – НУШ
Чтайте також:  Більше 5000 грн: батьки в істериці – у державних школах тепер змусять платити

Друга галузь, яку змінюють, – загальна середня освіта.
Відновлюємо Нову українську школу – проєкт, який прекрасно себе проявив. Сьогодні працюємо над відновленням субвенцій на базову школу,– зауважив посадовець.
І додав, що вчителі рік рятували реформу власним ентузіазмом. Зараз уряд виділив 1,5 мільярда гривень на відновлення НУШ. Зокрема,на закупівлю необхідного обладнання для базової школи та підготовку вчителів.

  • Академічні ліцеї і професійні коледжі

Третя галузь, яка зазнає реформації, – старша школа, а саме академічні ліцеї і професійні коледжі.
Ми вчимося до 9 класу, а опісля йдемо або в академічний ліцей, або в професійний коледж, де навчаємося ще три роки. З професійного коледжу ми виходимо з професією на ринок праці, а з академічного ліцею ми йдемо у заклад вищої освіти,– розповів міністр.
І наголосив, що профтехосвіту, вищу освіту і науку МОН також трансформує.

Джерело.


Повернутись вверх