facebook

Що давати їсти дитині в школу, щоб вона не хворіла: поради МОЗ

Що давати їсти дитині в школу, щоб вона не хворіла: поради МОЗ

Здобувати освіту в умовах війни – це досить велике навантаження на дитячий організм, враховуючи часті повітряні тривоги. Тому саме корисний перекус допоможе школяреві підтримати стан здоров’я та знизити рівень стресу.

Що покласти дитині в школу на перекус розповідають на сайті ЗнаЇмо.

Правила корисного ланчбоксу
Для того, щоб перекус був справді корисним, він повинен складатися із ситних продуктів, які містять у собі багато білка. До них відносяться хліб, сир, горіхи, яйця тощо.

Найчастіше на перекус роблять бутерброди. Їхньою основою є хліб, тому на ньому загостримо нашу увагу.

Бутерброди та сендвічі треба робити з цілозернового хліба. Варто привчати дитину до нього поступово: спочатку спробуйте приготувати бутерброд з однієї скибочки білого хліба та однієї скибочки цільнозернового чи чорного хліба.

Наповнення обирайте відповідно до вподобань дитини, а рекомендації нижче допоможуть вам зробити хороший вибір.

  • Не використовуйте у бутербродах майонез, плавлений сир та інші магазинні намазки.
  • Вибирайте начинку для бутерброда з низьким вмістом жиру. Це може бути нежирне м’ясо, риба, твердий сир із низьким вмістом жиру.
  • Завжди додавайте до бутербродів зелений салат та овочі.
  • Якщо сир містить багато жиру і солі, то давайте його менше. Обирайте нежирні та помірно солоні сорти сиру.
  • Якщо ваша дитина полюбляє солодке, то замість фруктових чи шоколадних батончиків покладіть корисні сухофрукти, цільнозернові батончики.
Чтайте також:  Новий урок для учнів 5-7 класів презентувало Міносвіти

Також завжди кладіть шматочки фруктів та ягоди, які дитині легко з’їсти за один раз. Полийте фрукти лимонним соком, щоб вони не темніли. У зимовий сезон можна класти у ланчбокс консервовані фрукти без додавання цукру.

Приклади здорових ланчбоксів
Ланчбокс номер 1. Бутерброд з двома скибочками цільнозернового хліба, двома столовими ложками нежирного м’якого сиру, дрібно нарізаним огірком, селерою та листям зеленого салату, яблуко, кекс, пляшечка води.

Ланчбокс номер 2. Салат з овочів, консервованої квасолі, консерви тунця з оливковою олією, сумішшю трав, соком лимона та за бажанням чорним перцем та гірчичним порошком, шматок цільнозернового хліба, мандарин, білий йогурт.

Ланчбокс номер 3. Лаваш, загорнутий з хумусом та овочами, помідори чері, десерт з нежирного грецького йогурту та заморожених ягід, пляшечка води.

Залучіть дітей до підготовки та вибору того, що є в їхньому ланч-боксі. Вони з більшою ймовірністю з’їдять страви, які допомагали складати. Будьте креативними та робіть ланчбокси яскравими, додавайте різні продукти

Джерело.


Повернутись вверх