Як читати без світла та мережі: інструкція
Інформує Всеосвіта.
Читання книг — лише один із багатьох варіантів того, чим можна зайнятися під час блекауту.
Під час повномасштабної війни, особливо після серій масованих російських атак багато українців почали шукати собі хобі, заняття чи справу, якою можна займатися і без електрики.
Хтось під час відключень світла ходить у спортивний зал, виготовляє свічки, в’яже, дивиться завантажені фільми. Та найпопулярнішим заняттям, безперечно, є читання.
Українці можуть завантажити улюблену літературу на смартфон, тим паче, що вона не забере багато заряду.
Підбірку п’яти безплатних українських застосунків, де можна завантажити літературу безпечно, а також покрокову інструкцію, як це зробити швидко та просто, пропонують «Вікна-новини».
Google Play Books
Якщо ви користувач Android, то у пригоді стане безплатний застосунок із великою бібліотекою книг Google Play Books.
У ньому можна купувати літературні новинки у форматі тексту та аудіо або завантажувати файли з власної електронної бібліотеки. Деякі книги є у безкоштовному доступі.
Також за допомогою застосунку можна підвищувати рівень англійської. Адже, окрім книг рідною мовою, тут доступний великий вибір англомовної літератури.
Як читати офлайн:
- відкрити застосунок Google Play Books.;
- перейти на вкладку Бібліотека.;
- натиснути на книгу, яку вже придбали і тепер хочете завантажити на пристрій;
- щоб завантажити її, натисніть Ще, а потім Зберегти. Після збереження побачите значок Книга збережена офлайн.
Після цього, коли вимкнуть світло та зникне зв’язок, ви матимете змогу читати улюблену книгу, не хвилюючись, що наступна сторінка не завантажиться.
Apple Books
Ця програма дуже схожа на попередню. Єдина відмінність у тому, що розроблена вона для користувачів IOS. В Apple Book теж можна читати завантажені книжки з власної бібліотеки та ті, що ви придбали в застосунку.
Як читати офлайн:
- відкрийте застосунок Apple Books;
- перейдіть до розділу Мої книги у нижній частині екрана;
- у рядку з потрібною книгою натисніть Завантажити;
- коли файл повністю завантажиться, у рядку з книгою з’явиться кнопка Читати/Слухати.
Абук
Цей застосунок називає себе першою українською аудіокнигарнею. Крім аудіоформатних книг, там можна знайти низку літературних шедеврів у електронному форматі.
У бібліотеці Абук можна буде знайти жанр на будь-який читацький смак, адже там є: проза, поезія, нонфікшн, детективи, підручники, дитячі твори від українських і закордонних авторів.
Аудіокнигу читатимуть її для вас: Сергій Жадан, Валерій Маркус, Соня Сотник, Іван Семесюк, Сергій Притула, Андрій Хливнюк.
У цьому застосунку кожну книгу треба купувати окремо. Середня вартість становить приблизно $5.
Для тих, у кого змоги купити її немає, є гарна новина: книжки для дітей та українська класика доступні безкоштовно.
Як читати офлайн:
- відкрити застосунок на iOS або Android;
- щоб завантажити вибрану книжку, натисніть на її назву;
- на обкладинці, у правому нижньому куті, побачите три червоні крапки;
- треба буде натиснути на них і вибрати опцію Завантажити файл. Відтепер книжка завжди буде доступна в бібліотеці.
Yakaboo
Це популярний інтернет-магазин, де можна знайти літературу в електронному та аудіоформаті на будь-який смак.
У Yakaboo є власний застосунок із двома форматами доступу: підпискою на застосунок і купівлею окремих книжок.
Якщо купуєте підписку, то можете читати скільки завгодно книжок, крім деяких бестселерів, які треба буде купувати окремо.
Якщо ж ви не читаєте настільки часто через брак часу, то зручним буде другий варіант. Відтак просто купуєте окрему книжку, яка зацікавила, та насолоджуєтеся нею в темні часи без мережі.
Для тих, хто не має змоги купувати книги, у застосунку є хороший вибір безкоштовної літератури, яка відповідає потребам часу.
Як читати офлайн:
- відкрийте застосунок на iOS або Android;
- виберіть книжку, яку плануєте читати, та перейдіть на її сторінку;
- праворуч від назви книги побачите характерний символ, який означає завантажити. Сміливо натискайте на нього, щоб книга опинилася на смартфоні;
- коли завантаження завершиться, характерний символ змінить колір на зелений. Так ви зрозумієте, що все пройшло успішно, і тепер можна читати в режимі офлайн.
Librarius
У Librarius немає можливості оформити підписку та читати в необмеженій кількості, як на Yakaboo. Тому тут кожну книгу доведеться купувати окремо.
Звісно, можна знайти там і безплатні книги. Зокрема, така пропозиція доступна для читання української класики. За добірку нонфікшн-літератури чи художніх бестселерів доведеться платити.
Як читати офлайн:
- відкрийте застосунок на iOS або Android;
- виберіть книжку та натисніть Читати. Після цього бажана література автоматично завантажиться у бібліотеку та буде доступна офлайн.
Нагадаємо, під час перебування в укритті чи вдома вчителі з батьками можуть разом із дітьми весело та захопливо провести час, аби хоч на мить забути звуки повітряних тривог і позбутися тривожності. Освітня платформа «Всеосвіта» розробила власні новорічні матеріали безкоштовними, аби вчителі мали більше ідей для організації новорічних свят.