Що має бути у тривожному рюкзаку дитини на випадок ядерного вибуху
Українці мають бути готовими до можливого ядерного удару Росії по території нашої країни. Особливо подбати про безпеку дітей.
На тлі загрозливих повідомлень варто допомогти дитині скласти тривожний рюкзак на випадок ядерного вибуху. Ймовірність удару мала, але треба мати план на будь-який випадок. Що має містити такий рюкзак?
Що має бути у тривожному рюкзаку дитини
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Державним науково-технічним центром з ядерної та радіаційної безпеки розробили спеціальні рекомендації щодо списку речей, які мають бути у такому тривожному рюкзаку. Це:
- пляшка чистої води; поживні батончики чи снеки в герметичних упакованнях;
- нотатка від батьків з ПІБ дитини, контактні дані батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси);
- телефон (за можливості);
- зарядний пристрій і павербанк;
- індивідуальний набір необхідних ліків;
- респіратори (запас на кілька днів);
- комплект змінної білизни та одягу;
- спальник, якщо його на забезпечує заклад;
- улюблена іграшка або річ;
- інші речі відповідно до віку дитину (підгузки, дитяче харчування).
До слова, ці рекомендації актуалізовані, виходячи з нашого досвіду підля ЧАЕС.
Важливо! Варто не навантажувати дитину важкими речами щоразу, коли вона йде до школи чи садочка. Батькам варто домовитись з адміністрацією або вчителем (вихователем), щоб ці речі були у навчальному закладі. При цьому їх мають зберігати у швидкому доступі під час тривоги.
Про що батьки мають попередити адміністрацію школи чи садочка і свою дитину
- Обов’язково попередьте медпрацівника школи або садочка, вчителів (вихователів) або адміністрацію, якщо ваша дитина має проблеми зі щитоподібною залозою або алергію на калій йодид. В укритті їм може знадобитись йодопрофілактика. Але її проводять тільки після офіційної вказівки ДСНС чи органів влади.
- Проговоріть з дитиною, що в разі ядерної загрози вона певний час перебувати в укритті з іншими дітьми. Не залякуйте дитину, але й не применшуйте загрози. Поясніть, що це потрібно для того, аби перечекати небезпеку. Запевніть дитину, що як тільки небезпека мине, уся ваша родина знову буде разом.
Також важливо проговорити цей сценарій з усіма членами вашої родини.