facebook

Кабмін змінив умови роботи закладів освіти під час карантину

У разі переходу регіонів до “жовтого”, “помаранчевого” чи “червоного” карантинних рівнів епідемічної безпеки для роботи навчальних закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу.

 

Children are raised hands in classroom.

Про це йдеться у постанові “Про внесення змін до Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, на період до 31 грудня 2021 року”, яку ухвалив уряд під час засідання 28 липня.

“Однією з важливих новацій стають правила роботи навчальних закладів в умовах карантину. У разі виходу регіону з “зеленої зони”, тобто потрапляння в “жовту”, “помаранчеву” чи “червону”, задля роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу”, — заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Як зазначили у МОЗ, вакцинація залишається “найважливішим інструментом” запобігання нових захворювань і смертей, а також боротьби з пандемією. Там переконані, що “тільки так освітяни знову зможуть повернутись до звичного життя і навчання” і додали, що вакцинація працівників закладів відбуватиметься “організовано, мобільними бригадами з імунізації”.

Також у міністерстві оприлюднили алгоритм запису та проведення вакцинації, зокрема:

керівники закладів освіти формують списки охочих вакцинуватись у своєму закладі;
керівники закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти надають списки органам управління освітою місцевих рад (ОУО).
ОУО надають списки департаментам/управлінням освіти і науки ОДА та Київської міської адміністрації;
керівники закладів профтех та фахової передвищої освіти надають списки департаментам/управлінням освіти і науки ОДА та Київської міської адміністрації;
департаменти/управління освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій надають списки закладів освіти департаментам охорони здоров’я цих адміністрацій;
керівники закладів вищої освіти направляють списки департаментам охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій;
регіональні координатори з вакцинації повідомляють керівників закладів освіти, які подали списки, про дату і час, коли мобільна бригада приїде до закладу для щеплення колективу;
уточнені списки керівники мають надати до першого приїзду мобільної бригади до закладу освіти. Надалі будь-які зміни в списках узгоджуються з регіональними координаторами з вакцинації в індивідуальному порядку.
Раніше, якщо регіон, у якому розміщено заклади освіти, потрапляв до “жовтої зони”, заборонялося:

Чтайте також:  Дітей стало менше, школи закриваються: освітня омбудсменка пояснила, що не так зі створенням академічних ліцеїв в Україні

відвідувати заклади освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50% здобувачів освіти та персоналу закладу;
проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів);
проводити масові (культурні, спортивні, наукові, освітні, професійні тематичні та інших) заходи за участю більше однієї особи на 4 кв. м. площі
Якщо регіон потрапляв до “червоної зони”, заборонялося відвідувати заклади освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.

Що відомо
У разі нової хвилі поширення коронавірусу в Україні, Міністерство охорони здоров’я запровадить низку обмежень щодо в’їзду до країни, а також відстежуватиме контакти хворих.
Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Гебреєсус оголосив про початок третьої хвилі COVID-19 на тлі зростання кількості нових випадків захворювання через дельта-штам.
Станом на 15 липня в Україні офіційно підтверджено чотири випадки зараження штамом коронавірусу “Дельта”. Два нових випадки виявили на Закарпатті.
ВООЗ попередила, що лямбда-штам збудника COVID-19, вперше виявлений на території Перу, поширився вже у понад 30 країнах.
Міністерство охорони здоров’я повідомило, що в Україні COVID-19 було щеплено 128 646 співробітників 954 компаній. Усього на щеплення вже записані 471 738 особи з 673 компаній.
МОЗ розповіло про те, якими можуть побічні ефекти вакцинації проти COVID-19 і в яких випадках слід звертатися за допомогою лікаря.
У Національній академії наук вважають, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні найближчим часом може стрімко погіршитись на тлі зростання основних епідеміологічних показників.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко не виключив впровадження осінню нового локдауну і розповів, що якщо вдасться вакцинувати літніх людей на 80% — посилення карантинних обмежень можна уникнути.

Чтайте також:  Байдужість – спільна проблема дітей, учителів, батьків і держави

Джерело.


Повернутись вверх