Припинення вивчення математики негативно впливає на мозок та когнітивний розвиток учнів, – вчені
Вчені довели, що відсутність математичної освіти негативно впливає на мозок і когнітивний розвиток підлітків. Так, учні, які перестали вивчати математику, можуть мати проблеми з запам’ятовуванням, мисленням та навчанням.
Джерело:
Medical Xpress
view count
Про це свідчить дослідження Оксфордського університету. В експерименті взяли участь понад 130 учнів від 14 до 18 років.
Ідея такого дослідження з’явилася через пропозицію, щоб 16-річні учні припинити вивчення математики у Великій Британії.
Дослідження показало, що у дітей, які не вивчали математику, менша кількість хімічної речовини в мозку. А саме вона бере участь у важливих когнітивних функціях – мисленні, вирішенні проблем, запам’ятовуванні, навчанні тощо.
На основі кількості хімічної речовини в мозку учнів дослідники змогли розрізнити тих, хто вивчав або не вивчав математику, незалежно від когнітивних здібностей кожного учасника.
Навички математики пов’язані з низкою переваг, зокрема зайнятість, соціально-економічний статус та психічне і фізичне здоров’я. Тож, рішення припинити вивчення математики може негативно вплинути на мозок і когнітивний розвиток підлітків,– кажуть дослідники.
Водночас у тих дітей, які продовжують вивчати математику у школі, відмінностей в складі мозку вчені не помітили.
Проте професор когнітивної нейробіології Рой Коен Кадош зазначив, що наразі невідомо, як можна запобігти цій невідповідності та довгостроковим наслідкам.