facebook

4 аргументи проти дошкільної освіти та вступу до школи у 6 років

4 аргументи проти дошкільної освіти та вступу до школи у 6 років

Моїй доньці 6 років і вже рік я отримую запитання від знайомих, батьків, клієнтів:

  • Чи ви йдете в школу в цьому році?
  • Як ви готуєтеся до школи?
  • На які підготовчі курси ходите?
  • Яку додаткову освіту отримуєте?

Відразу відповім:

  • Не йдемо.
  • Не готуємося.
  • Не ходимо і не підемо.
  • Не отримуємо і не плануємо.

Раніше в мене ці питання викликали подив. Я не розуміла, чому це треба робити, навіщо? Чому всі батьки так стурбовані проблемою підготовки до школи? Може це я чогось не розумію?

Тоді я стала вивчати цю тему глибше і завдяки своїм викладачам, і колегам психологам з дитячого розвитку зі спокійною душею переконалася у своїй позиції.

ЧОМУ НЕ ПОТРІБНО ВОДИТИ ДИТИНУ НА ДОШКІЛЬНІ НАВЧАЛЬНІ ЗАНЯТТЯ І ВЕСТИ ЇЇ ДО ШКОЛИ В 6 РОКІВ?
1. Основний розвиток дошкільника відбувається в грі. Саме в грі нормально розвивається психіка дитини. Краще, якщо вона буде грати з однолітками. Зазвичай, це сюжетно-рольові ігри, в яких діти відпрацьовують отримані від дорослих моделі поведінки, розряджають накопичені почуття, вчаться взаємодіяти одні з одними.

Знаєте, яке уміння відіграє основну роль у шкільному успіху дитини? Це не вміння лічити, читати та писати. Це вміння вступати в контакт з однолітками й з дорослими, і підтримувати здорові відносини.

Чтайте також:  Більше 5000 грн: батьки в істериці – у державних школах тепер змусять платити

Завдання батьків – створити дитині умови для ігрової діяльності. Якщо замість гри та руху вона починає висиджувати на передчасних уроках, ви отримуєте втомлену дитину з порушенням психоемоційного стану, з проблемами соціалізації, з ослабленим організмом і частими захворюваннями.

Діти, які не догралися в дорослому віці відрізняються несамостійністю і безвідповідальністю. Інакше це називають соціальною безпорадністю, яка є провідником у залежність.

Гра з дитиною є профілактикою залежності на всі 100%!

Одна моя знайома вчить англійської мови дітей, починаючи з 3-х років. І ось, що вона сама говорить про це:

Шкода цих дітей. Замість того, щоб грати з іншими дітьми на дитячому майданчику або разом з батьками вони змушені вчити англійську. Навіщо? Але я не можу без шкоди для себе висловлювати свою думку, тому що це бізнес-центри й оброблені та переконані в необхідності вивчення англійської дитиною батьки. Мене просто з’їдять, якщо скажу про те, що це насправді шкідливо для дитини.

2. У дитини 6-7 років ще немає рефлексії, здатності здійснювати самоаналіз, бачити свої вчинки з боку і прогнозувати їх наслідки. Це уміння розвивається до 8-9 років. Тільки до цього часу дитина починає сама керувати навчальною діяльністю.

Чтайте також:  У Раді розповіли, чи підвищать зарплати вихователям дитсадків

3. У дитини 6-7 років переважає робота правої півкулі головного мозку, що відповідає за образне мислення, творчість, інтуїцію, цілісне сприйняття світу. Але методики викладання розраховані на роботу виключно лівої півкулі, яка відповідає за логічне мислення.

У дітей ще не дозріли мозкові структури, що відповідають за аналіз текстів і розпізнавання символів, навіть, якщо вони вміють читати з 4-х років!

До 7-ми років у дитини переважає ігрова мотивація. Для того, щоб вчитися, повинна переважати навчальна мотивація. В результаті дітям швидко стає просто нудно і вони практично відразу втрачають мотивацію до навчальної діяльності.

4. Все це підтверджують мої знайомі, які відвели дитину в школу в 6 років і шкодують про це. Їх діти мали труднощі в спілкуванні, розхитану психіку і проблеми у навчанні.

Підіб’ю підсумок:

Додаткова дошкільна освіта і вступ до школи в 6 років шкодить вашій дитині!

Мабуть, питання в іншому: «А НАВІЩО ЦЕ ПОТРІБНО ВАМ ЯК БАТЬКАМ?».

Але це вже зовсім інша історія.

Джерело.


Повернутись вверх